SLO i SBS

• mgr TamaraMikołajczak - dyrektor szkoły, chemia, biologia
  • mgr Monika Czaplicka - z-ca dyrektora
  • mgr Lidia Świątkowska - język polski
  • mgr Marcin Kędzierski - wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa, geografia
  • mgr Ewelina Mostowska - pedagog szkolny
  • ks. mgr Mateusz Jędrzejczak - religia
  • mgr Michał Sompolski - wychowanie fizyczne, informatyka, matematyka, fizyka, historia, hit
  • mgr Ewelina Szarwas - język angielski, język angielski komunikatywnyw krajach UE
  • mgr Marta Urbańska - pedagog, podstawy przedsiębiorczości, biznes i zarządzanie, wdżwr\
  • mgr Aneta Czajkowska - psycholog

Samorząd SBSIS

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są: Pani Ewelina Mostowska

Skład Samorządu Uczniowskiego SBSIS:

Przewodnicząca:

Zastępca:

Skarbnik:

Członkowie:

Regulamin Samorządu Uczniowskiego Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia w Choceniu

CELE DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2022/2023

1. Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
2. Ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną.
3. Kształtowanie umiejętności planowania działalności, współpracy i współdziałania.
4. Uczenie się samodzielności, aktywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i środowisku lokalnym.
5. Ukształtowanie nawyków efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie (liczenie się z potrzebami innych, gotowość wzajemnej pomocy, tolerancja).
6. Kształtowanie umiejętności organizowania i kulturalnego spędzania wolnego czasu.
7. Ukształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.
8. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

• REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Kształt Samorządu

1. Samorząd Szkolny Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia w Choceniu (zwany odtąd Samorządem) tworzą  wybrani podczas powszechnych wyborów uczniowie szkoły.
    2. Samorząd jest reprezentantem ogółu uczniów szkoły.
    3. Głównymi organami Samorządu są: Przewodniczący Samorządu, zastępca Przewodniczącego Samorządu oraz członkowie Samorządu.

Przewodniczący Samorządu

1. Przewodniczący wybierany jest przez uczniów z klas I –III SBSIS, przy czym kandydat musi uzyskać największą ilość głosów w wyborach do Samorządu.
    2. Kadencja Przewodniczącego trwa 1 rok.
    3. Przewodniczący z uzasadnionej przyczyny może podać się do dymisji przed upływem kadencji.
    4. W przypadku podania się do dymisji Przewodniczącego przed upływem kadencji, jego obowiązki przejmuje zastępca Przewodniczącego Samorządu.
    5. Przewodniczący jest głównym reprezentantem ogółu uczniów.

Członkowie Samorządu

1. Samorząd składa się z uczniów klas I – III SBSIS wybranych spośród całej społeczności uczniowskiej.
    2. W skład Samorządu oprócz Przewodniczącego  wchodzą 3 osoby z klas I-III SBSIS, które otrzymały kolejno największą liczbę głosów w wyborach oraz przewodniczący wszystkich klas. Jeśli przewodniczący jakiejś klasy zostanie przewodniczącym SU nie stanowi to konfliktu interesów.
    3. Samorząd jest wybierany w głosowaniu równym tajnym, bezpośrednim i powszechnym.
    4. Wybory Samorządu odbywają się na początku września danego roku szkolnego.
    5. Wybory Samorządu są prowadzone pod nadzorem nauczyciela pełniącego obowiązki opiekuna Samorządu.
    6. Członkami Samorządu mogą zostać jedynie uczniowie szkoły. W chwili odejścia ze szkoły, uczeń przestaje być członkiem Samorządu.
    7. W przypadku ukończenia szkoły lub uzasadnionej rezygnacji członka Samorządu przed upływem jego kadencji, na jego miejsce powołany zostaje uczeń wytypowany przez Samorząd.
    8. Do głosowania upoważnieni są wszyscy uczniowie z klas I – III SBSIS.
    9. Członkowie Samorządu są głównym organem wykonawczym Samorządu.
    10. Samorząd podejmuje decyzje większością głosów.
    11. Zarząd na pierwszym posiedzeniu uchwala podział obowiązków członków Samorządu i podaje ten podział do wiadomości Opiekuna.

Opiekun Samorządu

1. Opiekun pełni funkcję doradczą Samorządu.
    2. Opiekun ma prawo uczestniczenia (bez prawa głosu) we wszystkich zebraniach Samorządu.
    3. Opiekun ma prawo uczestniczenia we wszystkich formach działalności Samorządu.
    4. Opiekun Samorządu może w uzasadnionych przypadkach podać się do dymisji.
    5. Opiekun Samorządu jest jedyną osobą, która w uzasadnionych przypadkach może zwolnić uczniów z zajęć lekcyjnych w związku z działalnością Samorządu.

Zebrania Samorządu

1. Zebrania Samorządu odbywają się raz w miesiącu, częściej w zależności od zaistniałych potrzeb.
    2. Przewodniczący ma prawo (na wniosek własny, Opiekuna, członka Samorządu) do zwoływania specjalnych zebrań Samorządu.
    3. Samorząd ma obowiązek zorganizowania wspólnego zebrania na początku roku szkolnego (ustalenie planu pracy na bieżący rok szkolny, uchwalenie regulaminu).
    4. Samorząd ma obowiązek zorganizowania wspólnego zebrania pod koniec roku szkolnego (podsumowanie pracy, wnioski do dalszej pracy).

Sposób dokumentowania działalności Samorządu

1. Członkowie Samorządu mają obowiązek przedstawiać Opiekunowi bieżące comiesięczne protokoły oraz semestralne sprawozdania ze swojej działalności .
    2. Dokumentacja Samorządu prowadzona jest  pod nadzorem Opiekuna.

Postanowienia inne

1. Samorząd może przedstawić Radzie Pedagogicznej lub Dyrektorowi Szkoły wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły, a w szczególności dotyczące realizacji podstawowych praw ucznia.
    2. Samorząd upoważniony jest do reprezentowania całej młodzieży i delegowania swych członków do rozmów z Dyrektorem Szkoły.

1. Każda klasa jest zobowiązana do zapoznania się z regulaminem Samorządu.
    2. Regulamin jest dostępny wszystkim uczniom szkoły.
    3. Każdy uczeń ma prawo zgłaszania nowelizacji i poprawek do regulaminu. Są one rozpatrywane przez Samorząd. Z treścią poprawek należy zapoznać wszystkich uczniów szkoły.