12 czerwca 2026 roku uczniowie naszej szkoły SLO w Choceniu uczestniczyli w wyjątkowym pikniku edukacyjnym z okazji 20-lecia Parku Kulturowego Wietrzychowice pod hasłem „Archeologia i środowisko Parku Kulturowego Wietrzychowice”. Wydarzenie było okazją do poznania tajemnic megalitów oraz bogactwa przyrodniczego tego niezwykłego miejsca.
Na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej, podczas której wykonywali zadania związane z historią, archeologią oraz przyrodą Parku Kulturowego Wietrzychowice. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs wiedzy o megalitach i środowisku parku, który pozwolił sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności.
Podczas pikniku nie zabrakło także gier i zabaw poświęconych zwierzętom i roślinom występującym na terenie parku. Po aktywnie spędzonym czasie uczestnicy mogli odpocząć przy wspólnym poczęstunku – smacznych kiełbaskach z grilla.
Na zakończenie wszyscy otrzymali miłe upominki przygotowane przez organizatorów: kubki z logo Parku Kulturowego Wietrzychowice, torby materiałowe, linijki oraz magnesy, które będą przypominały o tym ciekawym i pełnym wrażeń dniu.
Wyjazd był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, integracji oraz kontaktu z historią i przyrodą naszego regionu. Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie i przygotowanie tak interesującego wydarzenia.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
10 czerwca 2026r. w Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach odbyło się uroczyste podsumowanie XX edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Choceń oraz Szkoła Podstawowa W Śmiłowicach.
Niezmiernie miło nam jest poinformować, że Wiktoria Wrzesińska uczennica klasy trzeciej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu w kategorii szkoły ponadpodstawowe otrzymała wyróżnienie za wiersze swojego autorstwa pod tytułem „Depression”, „Koniec Wojen”. Opiekunem czuwającym nad przygotowaniem uczennicy była Pani Anna Ambrożewicz – nauczyciel języka polskiego.
Wiktorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
W dniu 08 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach oraz Szkole Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach odbyły się szkolenia teoretyczne i praktyczne w zakresie poprawnego posługiwania się pneumatycznym karabinkiem sportowym. Zajęcia przeprowadzone zostały przez pana Marcina Kędzierskiego - prezesa SKS „Snajper” z ramienia Urzędu Gminy
w Choceniu oraz SLO w Choceniu. Dodatkowo dyrekcja SLO w Choceniu ufundowała dla najlepszych strzelców dyplomy i unikatowe medale.
Zajęcia obejmowały teoretyczne szkolenie w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią sportową, budową karabinku, zachowaniem w trakcie strzelania, a także praktyczne zajęcia ze strzelectwa. Uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość sprawdzenia swoich strzeleckich umiejętności strzelając z pozcyji leżąc do tarczy umiejscowionej w odległości 10 metrów. Rywalizacja przebiegła w bezpiecznych
i kontrolowanych warunkach. Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji SP
w Wilkowicach - pani Moniki Leśniewskiej oraz dyrekcji SP w Śmiłowicach - pani Małgorzaty Pietrzak za wyrażenie zgody na zajęcia i udostępnienie pomieszczeń.
Najlepsza piątka z SP z Wilkowic:
1 miejsce - Kacper Łukasiak - 95 punktów / 100 punktów.
2 miejsce - Dominik Lewandowski - 94 punkty / 100 punktów.
3 miejsce - Bartosz Piątkowski - 93 punkty / 100 punktów.
4 miejsce - Adam Chodorowski - 90 punktów / 100 punktów.
5 miejsce - Amelia Rucińska - 84 punkty / 100 punktów.
Najlepsza piątka z SP z Śmiłowic:
1 miejsce - Arkadiusz Ciechalski - 50 punktów / 50 punktów.
2 miejsce - Piotr Kurzawa - 49 punktów / 50 punktów.
3 miejsce - Justyna Chmielewska - 47(9)punktów / 50 punktów.
4 miejsce - Julia Krupińśka - 47(7) punktów / 50 punktów.
5 miejsce - Julia Kierzkowska - 46 punktów / 50 punktów.
5 miejsce - Mateusz Rosiak - 46 punktów / 50 punktów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
W dniach 02-03 czerwca młodzież Społecznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia w Choceniu odbyła dwudniową wycieczkę pod okiem opiekununów, pana Marcina Kędzierskiego oraz pana Michała Sompolskiego. Pierwszego dnia mieliśmy okazje relaksu w trakcie wizyty w największym Parku Rozrywki w Polsce czyli w Energylandi w Zatorze. Spędziliśmy tam kilka godzin, korzystając z wielu atrakcji, między innymi licznych Roller Coasterów, strefy Water Park, Aqualantis czy Sweet Valley. Był to czas pełen radości, zabawy i współnej integracji.
Kolejnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz - Birkenau, gdzie poznaliśmy historię II wojny światowej oraz losy więźniów obozu koncentracyjnego. Była to dla nas bardzo poruszająca i pouczjąca lekcja, która skłoniła do refleksji nad wartością pokoju i szacunku do drugiego człowieka.
Wycieczka była bardzo udana. Połączyła zdobywanie wiedzy historycznej
z aktywnym wypoczynkiem i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
21 maja 2026 roku uczniowie SLO/SBSIS w Choceniu wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju E-sportowym „E-Korzecznik” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Korzeczniku. Rozgrywki odbywały się w grę FIFA 26 na konsolach Xbox. Zawodnicy rywalizowali na trzech stanowiskach w systemie pucharowym, w którym przegrani odpadają z dalszej części turnieju. W wydarzeniu uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Łącznie w turnieju wystąpiło 24 zawodników, a każda drużyna liczyła 8 graczy. Głównymi celami wydarzenia były integracja uczniów różnych szkół, rozwijanie zainteresowań e-sportowych oraz promowanie zasad fair play i zdrowej rywalizacji. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Majewski Dawid Zagórski Wiktor Krzyżak Kacper Nowak Kacper Bolewski Maciej Ziółkowski Filip Dobrowolski Kornel Lewandowski Rezerwowym drużyny był Igor Simiński, natomiast opiekunem zespołu był Michał Sompolski. W klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych reprezentacja SLO/SBSIS w Choceniu zajęła wysokie 3 miejsce. Puchar za osiągnięty wynik odebrał kapitan drużyny Filip Majewski. Klasyfikacja drużynowa – szkoły ponadpodstawowe: Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie SLO/SBSIS w Choceniu W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik spośród naszych zawodników osiągnął Filip Majewski, który uplasował się na 5 miejscu. Pozostali reprezentanci szkoły zajęli miejsca w przedziale 13–24. Serdecznie gratulujemy całej drużynie sportowej postawy, zaangażowania oraz godnego reprezentowania szkoły podczas turnieju. Życzymy kolejnych sukcesów w przyszłych rozgrywkach e-sportowych!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
ZACHĘCAMY DO SKŁADANIA PODAŃ ZA POMOCĄ ADRESU MAILOWEGO: rekrutacja_chocen@wp.pl
W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi społeczność szkolna Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowała wyjście na pobliski teren gminy Choceń w celu sprzątania okolicy. Zajęcia zostały przeprowadzone z zamiarem promowania proekologicznych postaw i uczulenia na troskę o naszą planetę. Uczniowie swoją postawą pokazali, że kwetsia ekologii oraz recyklingu są dla nich bardzo ważne i rouzmieją wspólną odpowiedzialnośc za Ziemię.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
20.04.2026r. w liceum i szkole branżowej w Choceniu odbyły się DRZWI OTWARTE. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostały między innymi:
* pokazy ratownictwa medycznego
* stoiska gastronomiczne
* stoisko fryzjerskie
* stoisko profilu mundurowego
* stoisko profilu sportowego
oraz wiele wiele innych.
Serdecznie dziękujemy uczniom klas ósmych wraz z nauczycielami za przybycie na nasze wydarzenie
Dziękujemy za pomoc i współprace tego dnia
OSP KSRG Czerniewice za pokaz Waszych umiejętności ratowniczych
Rezydencja Brzozowy Ogród by Tomasz Kościelniak
Karczma Staropolska W Kruszynie
za przepyszny poczęstunek dla uczestników Drzwi Otwartych
Posterunek Policji w Choceniu za przybliżenie specyfiki pracy funkcjonariusza policji
Fantoman - Kwalifikowana pierwsza pomoc za pokaz udzielania pierwszej pomocy
Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście
Do zobaczenia we wrześniu
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia - link poniżej
13.04.2026r. w liceum i szkole branżowej w Choceniu odbyły się DRZWI OTWARTE. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostały między innymi:
* pokazy ratownictwa medycznego
* pokaz sprzętu strażackiego
* stoiska gastronomiczne
* stoisko fryzjerskie
* stoisko profilu mundurowego
* stoisko profilu sportowego
oraz wiele wiele innych.
Serdecznie dziękujemy uczniom klas ósmych wraz z nauczycielami za przybycie na nasze wydarzenie
Dziękujemy za pomoc i współprace tego dnia
OSP Choceń za prezentację wozu i sprzętu strażackiego oraz pokaz Waszych umiejętności ratowniczych
Laboratorium Smaków w Choceniu
Hotel Podgrodzie Kowal
za przepyszny poczęstunek dla uczestników Drzwi Otwartych
Zakład Karny we Włocławku za pokaz sprzętu oraz przybliżenie specyfiki pracy funkcjonariusza służby więziennej
Fantoman - Kwalifikowana pierwsza pomoc za pokaz udzielania pierwszej pomocy
Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście
Do zobaczenia we wrześniu
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia - link poniżej
W dniu 30 marca 2026 roku w Slo Sbs W Choceniu odbył się kolejny turniej piłki nożnej halowej skierowany tym razem do uczniów szkół podstawowych klas VII i VIII. Cieszymy się bardzo że do wspólnych zmagań zgłosiło się aż 8 zespołów reprezentujących następujące szkoły:
1. Zespół Szkolno Przedszkolny Grabkowo - opiekun drużyny pan Paweł Ogłodziński.
2. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach - opiekun pan Łukasz Jankowski.
3. Szkoła Podstawowa W Śmiłowicach - opiekun pani Karolina Szlachciak.
4. Szkoła Podstawowa w Choceniu - opiekun pan Radosław Chełminiak.
5. Szkoła Podstawowa w Kłóbce - opiekun pan Konrad Buda.
6. Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim - opiekun pan Piotr Safandowski.
7. Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubrańcu - opiekun pan Wojciech Jabłoński.
8. SLO i SBSIS w Choceniu (uczniowie klas pierwszych) - opiekun pan Marcin Kędzierski.
Turniej odbył się systemem grupowym a potem pucharowym o poszczególne miejsca.
Ostatecznie najlepszym zespołem została Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubrańcu, która wygrała wszystkie spotkania nie tracąc żadnej bramki. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Grabkowie, a na najniższym stopniu podium stanęła Szkoła Podstawowa z Chocenia.
Wszyscy zawodnicy tego dnia otrzymali pamiątkowe medale a szkoły symboliczne puchary i dyplomy.
Szczególną chwilą było wręczenie podziękowań dla opiekunów szkół, którzy swoją pracą i zaangażowaniem tworzą cały zespół.
Dodatkowo zostały wręczone statuetki indywidualne najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.
Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn:
1. Szymon Kulik - SP Choceń
2. Adrian Jóźwiak - SP Kłóbka
3. Oskar Stankiewicz - SP Śmiłowice
4. Wojciech Dąbrowski - ZPO Lubień Kujawski
5. Wiktor Zufla - PSP Lubraniec
6. Szymon Lorenc - SLO i SBSIS Choceń
7. Adam Chodorowski - SP Wilkowice
8. Szymon Pasternak - SP Grabkowo.
Najlepszą bramkarką została uczennica SP w Wilkowicach - Amelia Rucińska.
MVP wśród dziewcząt zostały uczennice z SP w Śmiłowicach:
Julia Sikorska, Julia Kierzkowska, Roksana Walewicz.
Królem strzelców wśród chłopców został uczeń PSP w Lubrańcu - Wiktor Zufla który w całym turnieju strzelił aż 10 bramek!!!
Najlepszym bramkarzem został również zawodnik PSP w Lubrańcu - Hubert Krygier, który nie wpuścił żadnej bramki.
MVP zawodów został reprezentant SP w Grabkowie - Sebastian Durmowicz.
Uroczystego wręczenia nagród drużynowych oraz i indywidualnych dokonała dyrekcja naszych szkół w osobach pani dyrektor Tamary Mikołajczak oraz wice dyrektor pani Moniki Woźnickiej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za uczestnictwo w naszych zawodach i mamy nadzieję że od września ponownie spotkamy się w murach naszych szkół w Choceniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
31 marca uczniowie SLO udali się do Multikina we Włocławku na film ,, Piep*zyć Mickiewicza 3". Było to już kolejne spotkanie z bohaterami tego filmu. Ogromny zachwyt wzbudziła część 2 i z ogromną niecierpliwością oczekiwali części 3. We wtorkowy poranek podczas seansu młodzież ukazała na swoich twarzach radość, łzy wzruszenia oraz powagę. Czekamy na kolejną część filmu.
W dniu 28 marca 2026 roku, w godzinach 9:00–11:00, na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbyła się Giełda Szkół Ponadpodstawowych.
Głównym celem wydarzenia było zapoznanie uczniów klas VIII szkół podstawowych z Lubienia Kujawskiego oraz okolicznych miejscowości, ich rodziców i wychowawców z ofertą edukacyjną szkół ogólnokształcących, technicznych i branżowych.
Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego reprezentowali:
Maciej Krasucki – profil sportowy
Alan Rosiak i Nikola Lewandowska – profil mundurowy
Społeczna Branżowa Szkoła I Stopnia im. Adama Mickiewicza reprezentowali:
Kinga Jezierska – zawód fryzjer
Wiktoria Wotalska – zawód kucharz
Maciej Kralski – zawód elektromechanik
Opiekunami uczniów byli: Monika Woźnicka, Anna Ambrożewicz, Marcin Kędzierski oraz Michał Sompolski.
Podczas giełdy Pan Marcin Kędzierski przeprowadził pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dużą atrakcją były również praktyczne zajęcia zawodowe: uczniowie z profilu mundurowego zaprezentowali składanie i rozkładanie karabinka pneumatycznego AK-47, a na stoisku fryzjerskim Kinga Jezierska czesała chętnych uczniów.
Giełda była doskonałą okazją do zaprezentowania pełnej oferty edukacyjnej szkół z Chocenia. Młodzież z Lubienia Kujawskiego i okolic mogła dowiedzieć się, jakich przedmiotów będą się uczyć w poszczególnych zawodach, w jakich zawodach mogą się kształcić, gdzie odbywają się praktyki zawodowe oraz w jakich warunkach młodzież zdobywa wiedzę. Przedstawiciele liceum i szkoły branżowej udzielali wyczerpujących informacji, zachęcając przyszłych absolwentów do wyboru edukacji w SLO i SBSIS w Choceniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
W dniu 27 marca 2026 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Kowalu odbył się finał mistrzostw powiatu włocławskiego w koszykówce chłopców szkół ponadpodstawowych, rozgrywany w ramach „Licealiady”. Drużyna SLO/SBSIS Choceń, prowadzona przez Michała Sompolskiego, zdobyła brązowe medale, zajmując III miejsce w powiecie.
Droga do finału
Turniej półfinałowy odbył się 26 lutego 2026 r. w ZS Kowal. Koszykarze Choceń odnieśli zwycięstwa nad:
ZS Marysin-Lubraniec 9:8
PCKZiU Chodecz 25:11
oraz ponieśli porażkę z ZS Kowal 6:32. Dzięki temu awansowali do turnieju finałowego mistrzostw powiatu.
Finał mistrzostw powiatu
W turnieju finałowym drużyna SLO/SBSIS Choceń wygrała mecz z ZS CKR Stary Brześć 27:22, natomiast przegrała z ZS CKR Kowal 5:15, co pozwoliło im wywalczyć III miejsce w klasyfikacji końcowej.
Klasyfikacja końcowa mistrzostw powiatu włocławskiego 2026:
ZS CKR Kowal
ZS Kowal
SLO/SBSIS Choceń
ZS CKR Stary Brześć
ZS Lubraniec
ZS Marysin-Lubraniec
PCKZiU Chodecz
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w wymiarze czasowym 2 x 10 minut.
Reprezentanci SLO/SBSIS Choceń:
Kornel Lewandowski (III Ap), Filip Dobrowolski (IV Ap), Kacper Walecki (IV Ap), Dawid Zagórski (IV Ap), Konrad Miąsko (II Ap), Maciej Krasucki (III Ap), Patryk Pruchlat (III Ap), Maciej Ziółkowski (III Ap), Jacek Kikosicki (III Ap), Łukasz Balczyński (III Ap), Maciej Kralski (I Ap), Łukasz Okulski (I Ap), Filip Majewski (I Ap), Olivier Warczakoski (I Ap), Wiktor Krzyżak (II Ap).
Trenerem drużyny był Michał Sompolski.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
W dniu 26 marca 2026 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu odbył się V Turniej FIFA 2026 na PS4. W rywalizacji wzięło udział 16 uczestników, a mecze rozegrano systemem „rosyjskim” do dwóch przegranych spotkań.
Celem turnieju było wyłonienie 8-osobowej reprezentacji szkoły, która będzie uczestniczyć w zawodach e-sportowych w grze FIFA 2026 na konsolach Xbox, organizowanych 21 maja 2026 roku przez Szkołę Podstawową w Korzeczniku. .
Turniej dostarczył wielu emocji, a wszystkie spotkania były bardzo wyrównane i pełne zwrotów akcji. Ostatecznie zwycięzcą bez porażki został Kacper Walecki z klasy IV A. W finale pokonał Filipa Majewskiego z klasy I A, który zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczył Łukasz Balczyński z klasy III A.
Poza podium do reprezentacji szkoły na zawody do Korzecznika zakwalifikowali się:
4 miejsce – Dawid Zagórski (IV A)
5 miejsce – Jakub Okulski (I A)
6 miejsce – Kacper Bolewski (III A)
7 miejsce – Igor Simiński (III A)
8 miejsce – Maciej Ziółkowski (III A)
Zwycięzca turnieju otrzymał pamiątkową statuetkę, zawodnicy z podium zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Organizatorem e-sportowego turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Michał Sompolski, którzy czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz sprawnym wyłonieniem reprezentacji szkoły na zawody międzyszkolne.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej
24 marca 2026 r. uczniowie liceum i szkoły branżowej w Choceniu wzięli udział w V kolejce będącej jednocześnie podsumowaniem zmagań zawodników i drużyn X Edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej powiatu kolskiego i włocławskiego.
Wracamy z kolejnym bagażem doświadczeń i rekordami w indywidualnych i drużynowych strzelaniach naszych zawodników. Obiecujęmy, że w przyszłym roku wrócimy dużo silniejsi i zmotywowani do walki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia - link poniżej