Dziś wczesnym rankiem młodzież SLO i SBSIS w Choceniu wyruszyła na trzydniową wycieczkę. W programie zaplanowany jest pobyt w Zielonej Górze, wyjazd do Tropical Island i Manufaktury czekolady pod Berlinem oraz wiele innych atrakcji. Opiekę nad młodzieżą pełnią: Pani Marta Szulc, Pan Marcin Kędzierski i ksiądz Robert Mac.
Dotarła do nas pierwsza fotorelacja z autokaru. którą niezwłocznie się z Wami dzielimy. Wszystkim uczestnikom i opiekunom życzymy udanej wycieczki i oby pogoda Wam dopisała. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na kolejne zdjęcia. TRZYMAJCIE SIĘ !!!!! :):):):)
Fotorelacja z wycieczki na naszym profilu facebookowym. Zapraszamy :):):)
W dniu 20 listopada nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Każda klasa przygotowała z tej okazji plakat informujący o prawach dziecka. Prace uczniów wywieszono na dolnym korytarzu szkoły, by wszyscy mogli je obejrzeć i ocenić. Samorząd Uczniowski wybierze najciekawszą pracę, która zostanie nagrodzona. Podsumowanie konkursu i wręczenie zwycięskiej klasie „Certyfikatu nietykalności” odbędzie się w poniedziałek, 27 listopada.
Święto narodziło się 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Przypada zawsze na trzeci czwartek listopada. Jego ideą jest zachęcanie całego społeczeństwa do zerwania z nałogiem. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) palenie jest największym pojedynczym śmiertelnym zagrożeniem dla zdrowia. Tytoń odpowiada za ponad 500 000 zgonów w UE. WHO szacuje, że około 1/3 dorosłej ludności na świecie to palacze. Co roku tytoń jest przyczyną ponad 5 milionów przedwczesnych zgonów na świecie. Oznacza to, że każdego dnia z powodu palenia umiera 14 000 osób.
W tym roku święto to obchodzimy 16 listopada. Z tej okazji uczennice klasy II A Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu Izabela Wrońska i Martyna Rucińska wykonały gazetkę ścienną informującą o skutkach palenia papierosów oraz zachęcającą do rzucenia nałogu. Dziękujemy dziewczętom za inicjatywę dzięki, której młodzież naszego liceum może dowiedzieć się o zgubnych skutkach palenia papierosów.
W dniu 15 listopada 2017 roku uczennice Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu w składzie: Daria Proszkiewicz i Sandra Stelamchowska wraz z opiekunem panem Marcinem Kędzierski, udali się do przedszkola Szkoły Podstawowej w celu przedstawienia prelekcji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach „Tygodnia Zdrowia” obchodzonego w naszych choceńskich szkołach. Dzieci podczas szkolenia zapoznane zostały z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia drugiej osoby, dowiedziały się, jakie wiadomości należy przekazać podczas wzywania pogotowia ratunkowego oraz jakich użyć numerów w celu wzywania służb ratunkowych. Przedszkolakom zaprezentowany został również krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy i wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej na osobie dorosłej i noworodku na fantomach. Po zakończonej prelekcji, dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych na prezentowanych fantomach. Wyróżniające się osoby podczas zajęć otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w szkoleniu pierwszej pomocy.
Oprócz wizyty w przedszkolu, nasza reprezentacja udzieliła również krótkiego wykładu teoretycznego i pokazu praktycznego dla młodzieży szkoły podstawowej i wygasającego gimnazjum podczas długiej przerwy lekcyjnej.
W dniu 14 listopada 2017 roku uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy będący jednocześnie uczniami klasy I Społecznej Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu wzięli udział w teście wiedzy w ramach tegorocznych obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. W Polsce tradycja jednodniowej, papierosowej abstynencji sięga roku 1991 r. Przed przystąpieniem młodzieży do konkursu wychowawca Paulina Krupińska przeprowadziła pogadankę na temat palenia papierosów, składu dymu tytoniowego, jak również szkodliwości palenia papierosów. Następnie młodzież wypełniła test, w którym najlepszą wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów udowodniła uczestniczka Natalia Nowicka, drugie miejsce po zaciętej dogrywce zajął Dominik Baranowski natomiast na trzecim miejscu uplasował się Jakub Jakimiec. Wyróżniona młodzież została uhonorowana dyplomami oraz nagrodami. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy młodzieży na temat palenia tytoniu oraz skutków palenia, jak również promowanie zdrowego stylu życia, obalanie mitów dotyczących nałogów i propagowanie prawd o zagrożeniach, jakie za sobą niesie palenie papierosów. Przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez substancji psychoaktywnych, uzależniających oraz nastawienie młodych ludzi tak, aby potrafili radzić sobie z problemami życiowymi i emocjonalnymi bez substancji chemicznych w swoim życiu.
Dnia 13 listopada 2017 r. w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze tematycznie związane z tym świętem. Stało się już tradycją, że każdą akademię uświetnia występ szkolnego chóru, którym się pani Marta Szulc. Tym razem również mieliśmy okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni legionowych m.in.: "W listopadzie", "Przybyli ułani", "Niepodległość", „Niepodległa, niepokorna”.
Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie klas licealnych (Justyna Adamczyk, Klaudia Stolarska, Katarzyna Gawrysiak, Karolina Nowodworska, Mateusz Perczyński, i Piotr Kosiński) pod opieką nauczyciela historii.
Po występie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów dla uczestników Turnieju Strzeleckiego o Puchar Wójta Gminy Choceń z okazji Święta Niepodległości. Pani dyrektor podziękowała również uczniom reprezentującym nasze szkoły podczas gminnych obchodów Święta 11 LISTOPADA.
Informujemy, że dnia 20 listopada 2017 o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodziacami uczniów SLO
i SBSIS w Choceniu.
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.
Dnia 11 listopada 2017 roku delegacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu wzięła udział w przypadającej tego dnia bardzo ważnej uroczystości 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli.
Podczas, uroczystości nasza młodzież aktywnie uczestniczyła, jako asysta honorowa przy pomniku upamiętniającym bohaterskich żołnierzy Wojska Polskiego (Daniel Gralewski i Tomasz Karpiński), poczet sztandarowy szkół ponadpodstawowych
(SLO: Maciej Zapiec, Dominika Mikrut oraz Małgorzata Rysio, SBSIS: Jakub Sierakowski, Monika Sadzińska oraz Adrianna Gabrysiak) oraz delegacja składająca kwiaty i znicz przy pomniku (Katarzyna Gawrysiak oraz Justyna Orłów).
Podczas uroczystości wręczone zostały pamiątkowe puchary oraz dyplomy w kategorii zespołowej oraz drużynowej w rozegranym w dniu 06 listopada turnieju strzeleckiego z okazji Dnia Niepodległości. Podczas uroczystości można było wesprzeć Fundację „NIEZŁOMNI”. Wiele tysięcy bohaterów antykomunistycznego podziemia leży w zapomnianych lub ukrytych mogiłach na ternie dawnej i obecnej Polski. Fundacja „NIEZŁOMNI” poszukuje ukrytych grobów partyzantów podziemia antykomunistycznego i ofiar komunistycznego terroru. Odnajduje bezimienne groby Żołnierzy Wyklętych, przeprowadza ich ekshumację, organizuję uroczyste pochówki. Z puszkami tego dnia kwestowali wolontariusze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu (Justyna Orłów oraz Katarzyna Gawrysiak).
O godzinie 16.00 w naszym Kościele odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po uroczystej Mszy Świętej odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu. Następnie został zaprezentowany pokaz fajerwerków.
W dniu 7 listopada 2017 roku na hali sportowej w Baruchowie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Włocławskiego w piłce ręcznej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych, rozgrywany w ramach „Licealiady”. „Szczypiornistki” SLO/SBSIS Choceń trenowane przez Pana Michała Sompolskiego wywalczyły drużynowe Wicemistrzostwo Powiatu Włocławskiego w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W turnieju finałowym wystąpiły 4 szkoły: SLO/SBSIS Choceń, ZS CKR Kowal, ZS Chodecz, ZS CKR Stary Brześć. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Do przerwy szczypiornistki z Chocenia prowadziły 4:2, głównie dzięki skutecznej grze w systemie obronnym 3-2-1 oraz bramkom rzuconym z ataku szybkiego. Druga połowa meczu również rozpoczęła się po myśli choceńskich piłkarek ręcznych, które na 5 minut przed końcem meczu prowadziły 6:4. Niestety, zmęczenie podstawowych zawodniczek, zbyt krótka ławka rezerwowych, a przede wszystkim brak skuteczności z linii rzutów 7 metra (niewykorzystane 3 rzuty karne w drugiej połowie, w tym najważniejszy rzut karny na 1 minutę przed końcem meczu, przy wyniku 6:6) sprawiły, że po wyrównanym meczu „godnym finału” 1 bramką wygrały piłkarki z ZS CKR w Kowalu, a mecz zakończył się wynikiem 7:6 dla gospodyń.
Podsumowania sportowych zmagań w „szczypiorniaku” dokonał Pan Michał Sompolski, gratulując zawodniczkom z Chocenia zdobycia trzeciego w historii szkoły oraz drugiego z rzędu - tytułu Wicemistrzyń Powiatu Włocławskiego w piłce ręcznej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. Puchar i dyplom za zajęcie II miejsca w powiecie włocławskim w piłce ręcznej dziewcząt w imieniu drużyny odebrała kapitan zespołu – Daria Proszkiewicz.
Klasyfikacja końcowa mistrzostw powiatu włocławskiego w piłce ręcznej dziewcząt:
1.ZS CKR Kowal,
2.SLO/SBSIS Choceń,
3. ZS CKR Stary Brześć,
Strzelczynie: Wrońska Izabella – 5 bramek, Stelmachowska Sandra – 4, Dominika Mikrut – 3, Daria Proszkiewicz – 3, Aleksandra Baksalerska -2.
SLO/SBSIS Choceń reprezentowały: Adrianna Gabrysiak (III Az), Karolina Nowodworska (II A), Iza Tyrała (II Az), Sandra Stelmachowska (III A), Natalia Proszkiewicz (III Az), Daria Proszkiewicz (III A), Dominika Mikrut (II A), Izabella Wrońska (II A), Aleksandra Baksalerska (I A), Weronika Bielak (II Az), Marlena Wasielewska (III Az), Julia Rybarczyk (III Az), Martyna Rucińska (II A). Trener: Michał Sompolski.
W dniu 06 listopada 2017 roku na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Choceniu odbył się VII Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Choceń z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.
Celem turnieju było oddanie pamięci poległym żołnierzom walczącym za niepodległość Polski poprzez popularyzację strzelectwa sportowego wśród młodzieży szkolnej. Turniej miał służyć także podnoszeniu przez młodzież poziomu umiejętności strzeleckich.
W zawodach strzeleckich wzięli udział uczniowie ze: Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu, Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu. Kierownikiem zawodów i sędzią głównym był major inż. Stanisław Dykowski, z Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku.W zawodach strzeleckich wzięło udział łącznie 18 zawodników podzielonych na drużyny 3-osobowe, w obrębie swoich klas, którzy strzelali po 5 strzałów do tarcz z odległości 10 metrów z broni pneumatycznej, z pozycji stojącej bez podpórki. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych najlepszą strzelczynią okazała się Monika Nockowska, uczennica klasy I A Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, z wynikiem: 46 pkt. Natomiast tytuł tegorocznego najlepszego strzelca w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych wywalczył Patryk Korpusiński, uczeń Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia, w wynikiem również 46 punktów. W klasyfikacji zespołowej szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna w składzie: Monika Nockowska, Klaudia Stolarska oraz Martyna Woźniak, reprezentująca klasę I A SLO o profilu mundurowym, uzyskując wynik 115 punktów. Tą samą liczbę punktów ustrzelił drugi tego dnia zespół reprezentujący klasę I A SBSIS, w składzie: Patryk Korpusiński, Jacek Sowiński oraz Kacper Zasina, którzy miejsce pierwsze przegrali jedną mniej ustrzeloną dziesiątką. Miejsce III w klasyfikacji zespołowej wystrzelił skład reprezentacji klasy III Az SZSZ w składzie: Adrian Jóźwiak, Sebastian Nawrocki oraz Jakub Sierakowski którzy uzyskali łącznie 114 punktów.
Trzy najlepsze drużyny w kategorii „drużynowej” oraz najlepszy strzelec i strzelczyni w kategorii „indywidualnej”, zostaną nagrodzeni pamiątkowymi pucharami ufundowanymi przez Urząd Gminy Choceń oraz pana majora inż. Stanisława Dykowskiego w Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku.
Wręczenie pucharów, medali i dyplomów odbędzie się tradycyjnie 11 listopada 2017 roku w trakcie powiatowo - gminnych obchodów Święta Niepodległości przy pomniku, przed Urzędem Gminy w Choceniu.
Klasyfikacja drużynowa:
1. Klasa I A SLO - drużyna w składzie: Monika Nockowska, Klaudia Stolarska, Martyna Woźniak – 115 / 10 pkt.
2. Klasa I A SBSIS – drużyna w składzie: Patryk Korpusiński, Jacek Sowiński,
Kacper Zasina – 115 / 9 pkt.
3. Klasa III A SBSIS – drużyna w składzie: Adrian Jóźwiak, Sebastian Nawrocki, Jakub Sierakowski – 114 pkt.
4. Klasa II A SBSIS – drużyna w składzie: Jakub Lewandowski, Waldemar Woźnica, Adam Pietrzko– 112 pkt.
5. Klasa II A SLO – drużyna w składzie: Kacper Rosiński, Izabella Wrońska,
Szymon Wiliński – 102 pkt.
6. Klasa III A SLO – drużyna w składzie: Daria Proszkiewicz, Jakub Kotliński, Bartosz Tomczyk – 91 pkt.
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
1. Monika Nockowska – 46 pkt. (klasa I A SLO w Choceniu).
2. Daria Proszkiewicz – 45 pkt. ( klasa III A SLO w Choceniu).
3. Izabella Wrońska – 40 pkt. ( klasa II A SLO w Choceniu).
Klasyfikacja indywidualna chłopców:
1. Patryk Korpusiński – 46 pkt. (klasa I Az SBSIS w Choceniu).
2. Kacper Rosiński – 45 pkt. ( klasa II A SLO w Choceniu).
3. Jakub Lewandowski – 44 pkt. ( klasa II Az SBSIS w Choceniu).
Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i gratulujemy osiągniętych wyników oraz zapraszamy na kolejną edycję turnieju już za ROK!!!!
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w IV CHARYTATYWNYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ. W tym roku wszystkie zebrane pieniążki zostaną przekazane na leczenie chorego na autyzm 4 letniego Piotrusia. ZAPRASZAMY!!!
Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce: strona główna - SLO/SBS ISt. - "Dzieci Dzieciom 2017".
W dniu 31.10.2017 r. uczniowie klasy mundurowej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu wraz z opiekunem wybrali się na cmentarz parafialny w Choceniu, aby przed Dniem Wszystkich Świętych zadbać o groby osób ważnych i zasłużonych zarówno dla naszej miejscowości jak i dla naszego kraju. Oprócz porządków obok grobów, uczniowie zapalili znicze na znak pamięci. Na cmentarzu parafialnym w Choceniu spoczywają: Maria Higersberger, zdrobniale zwana Marysieńką, dzięki, której mogła w Choceniu zostać zbudowana szkoła podstawowa oraz podchorąży Jerzy Ozimiński żołnierz wojska polskiego, bohater września 1939 roku. Inicjatywa uczniów klasy mundurowej jest bardzo ważnym elementem kształtowania postawy obywatelskiej i patriotycznej oraz wychowania do wartości. „Mundurówka” zapewniła, że nie była to inicjatywa jednorazowa i na pewno wpisze się ona na stałe w życie naszej szkoły.
W dniach 28, 30 i 31 października 2017 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu wzięli udział w ogólnopolskiej kweście na rzecz ekshumacji i identyfikacji żołnierzy wyklętych. Całoroczna zbiórka pieniężna organizowana jest przez fundację „Niezłomni” ze Szczecina i prowadzona jest przede wszystkim w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach w całej Polsce i w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych 1 marca. Środki zebrane podczas „Kwesty” zostaną w całości przeznaczone na identyfikacyjne badania genetyczne Żołnierzy Wyklętych. Dzięki takim działaniom nasza młodzież pokazuję, że odznacza się dużą świadomością i wrażliwością patriotyczną. Odzyskajmy wspólnie należną im cześć i honor!
Dnia 19 października 2017r. gościem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu był Pan Wojciech Łuczak – Prezes Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Głównym celem działalności Fundacji jest podejmowanie akcji mających na celu przyczynić się do godnego upamiętnienia bohaterów i krzewienia niezłomnych, patriotycznych postaw. Symbolem bohaterstwa byli Polscy Żołnierze, walczący z komunistycznym najeźdźcą tacy jak, mjr. Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka". Jednym z najważniejszych wydarzeń jest organizacja corocznej Kwesty na Ekshumację i Identyfikację Żołnierzy Wyklętych. Odbywa się ona 1 marca w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych oraz 1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych, na cmentarzach całej Polski. W akcję angażuje się ponad tysiąc dwustu wolontariuszy z osiemdziesięciu miast Polski. Włączając się w kwestę można konkretnie pomóc działaniom poszukiwawczym, ekshumacyjnym oraz identyfikacyjnym prowadzonym przez Fundację Niezłomni. Każdy z odnalezionych Żołnierzy Wyklętych, żegnany jest z honorami podczas uroczystego pogrzebu. Młodzież przybyłą na spotkanie, w tematykę wprowadziła pani dyrektor Tamara Mikołajczak. Następnie Pan Łuczak wygłosił prelekcję na temat „Poszukiwanie ukrytych mogił żołnierzy antykomunistycznego podziemia Niepodległościowego”. Uczestnicy prelekcji mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości m.in. o miejscach i wydarzeniach związanych z aktywnością podziemia niepodległościowego. Młodzież z zainteresowaniem i dużą ciekawością wysłuchała wykładu, gdyż nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest przekazywanie wiedzy o najnowszej historii Polski, o tym jak społeczeństwo odkrywa i przywraca do zbiorowej świadomości historie bohaterów polskiego podziemia. Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Łuczakowi za poświęcony nam czas i ciekawe informacje.
W dniu 24 października 2017 r. w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chceniu odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego przeprowadzone przez przedstawiciela Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubrańcu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy drugiej.
W dniu 20 października 2017 r. uczniowie klasy IIA i IIIA SLO w Choceniu wzięli udział w transmisji na żywo ze spotkania w Akademii Leona Koźmińskiego z okazji V Ogólnopolskiego Dnia Planowania Kariery. Tematem przewodnim spotkania było przygotowanie się do egzaminów zewnętrznych oraz rozmowy rekrutacyjnej. Wśród prelegentów znaleźli się fachowcy
z dziedzin doradztwa zawodowego oraz HR. Oto szczegółowy program konferencji:
Prelegenci:
Michał Majewski – magister psychologii, HR-owiec, trener biznesu, rekruter oraz mentor. Specjalizuje się w optymalizacji procesów rekrutacyjnych, pozyskiwaniu talentów i w rozwoju samoświadomości jako kluczowego elementu osiągania sukcesów w pracy. Twórca programów szkoleniowych dedykowanych managerom oraz ekspertom. Koordynator kilkunastu projektów dotyczących zarządzania, przywództwa i zaangażowania oraz rozwoju kompetencji.
Anna Przetacznik-Sawka – doświadczony trener, manager, praktyk w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Ma 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu, szkoleniu i rekrutacji pracowników w firmach z sektora finansowego, medycznego oraz medialnego. Kreowała i wdrażała projekty ze wszystkich obszarów „miękkiego HR”: rekrutacja, szkolenia, ocena pracownicza. Najbardziej jednak interesuje się zarządzaniem kompetencjami pracowników i wytyczaniem indywidualnych ścieżek rozwoju. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Zarządzania oraz Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych.
Ewa Bensz-Smagała – od 12 lat związana z edukacją, prowadzi grupowe i indywidualne konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży, treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących. Autorka artykułów dotyczących doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się. Regularnie publikuje w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Polska Presse, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.
Iwona Bobrowska-Budny – doświadczony trener, Talent Management Mentor, certyfikowany konsultant metod analizy osobowości zawodowej oraz manager i partner biznesowy w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Magister socjologii o specjalizacji Zarządzanie Organizacjami i Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca akademicki oraz partner merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim – jako manager lub partner biznesowy kreowała i wdrażała projekty ze wszystkich obszarów „miękkiego HR”, m.in. programy rozwojowe dla pracowników i managerów o wysokim potencjale, programy Talent Management oraz przeprowadzała oceny potencjału kompetencyjnego.
Prowadzący:
Tomasz Biernacki – ukończył studia marketingu i reklamy na Wyższej Szkole Zarządzania / The Polish Open University oraz historię na Uniwersytecie Warszawskim, absolwent Szkoły Trenerów Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Szkoleniowiec, trener FRIS, praktyk wystąpień publicznych, ekspert ds. multimediów. Specjalizuje się w szkoleniach rozwijających umiejętności prezenterskie, kreatywnego myślenia, storytellingu oraz obsługi programów multimedialnych. Znawca i promotor komiksu.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konferencji pozwoli naszym uczniom w przyszłości odnaleźć się na trudnym rynku pracy. Życzymy Wam powodzenia w planowaniu swojej kariery zawodowej.
W dniu 17 października 2017r. uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy, uczący się w pierwszej klasie Społecznej Branżowej Szkole Pierwszego Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu wzięli udział w konkursie wiedzy „Co wiem o nowotworach”. Przedsięwzięcie to wpisało się w obchody Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, które przypada na dzień15 października. Jego istotą jest przypominanie i uświadamianie o tym jak zapobiegać występowaniu nowotworów oraz o olbrzymim znaczeniu wykonywania badań przesiewowych. Miesiąc Świadomości Raka Piersi - tzw. różowy październik celebrowany jest na świecie od 1985 roku. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy nie tylko dziewcząt na temat najczęściej występującego raka kobiet – raka piersi, ale i również nowotworów, na które często zapadają mężczyźni. Wokół nowotworów narosło wiele mitów. Fałszują one obraz choroby i napędzają lęk, przez który ludzie zapominają o badaniach kontrolnych. Dzięki konkursowi młodzi ludzie zostali uświadomieni, że najważniejsza jest profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie zmiany. Diagnostyka we wczesnej fazie choroby oraz kontrola skuteczności leczenia, możliwe dzięki najnowszym metodom diagnostycznym, dają bezcenną szansę w walce z nowotworem. Najlepszą wiedzą na temat zagadnień onkologicznych wykazała się Natalia Niewiadomska. Drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęli Jakub Krajewski oraz Bartłomiej Goździecki. Wszyscy uczestnicy konkursu stwierdzili, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego dołożą wszelkich starań aby o nie dbać i je pielęgnować.
W dniu 16 października 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym oraz Społecznej Branżowej Szkole I Stopnia w Choceniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych połączona z obchodami Święta Edukacji Narodowej.
Na uroczystość przybyła liczna grupa zaproszonych gości w postaci lokalnych władz samorządowych, dyrektorów pobliskich szkół, przedstawicieli partnerów społecznych, pracodawców oraz rodziców uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: pan Jerzy Donajczyk – członek Zarządu Powiatu we Włocławku, pani Elżbieta Płoszaj – radna powiatu włocławskiego, pan Józef Pawłowski – przewodniczący Rady Gminy w Choceniu, pani Monika Czaplicka – radna gminy Choceń, pani Elżbieta Grekowicz – wiceprezes Towarzystwa Kultury, Edukacji i Promocji Gminy Choceń, pani Jadwiga Lewandowska – skarbnik TKEiP w Choceniu, pani Anna Pawłowska – dyrektor SP z wygasającymi oddziałami gimnazjalnymi w Choceniu, pani Magdalena Gołaszewska – wice dyrektor SP w Choceniu, pan Marek Koziński – dyrektor Aeroklubu włocławskiego w Kruszynie.
Najważniejszym punktem zorganizowanej imprezy było ślubowanie uczniów klas pierwszych SLO i SBSIS w Choceniu. Elementu pasowania na ucznia SLO dokonali: komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku ppłk Radosław Niecikowski oraz dowódca Jednostki Strzeleckiej 4051 „Strzelec” we Włocławku – kapral Krzysztof Wójcik. Natomiast w szkole Branżowej I Stopnia zaszczytu pasowania na ucznia dostąpili: pan Lech Kisielewski – współwłaściciel hurtowni elektrotechnicznej „ELMEHURT” we Włocławku, pan Arkadiusz Olczak – właściciel zakładu cukierniczego w Czerniewicach oraz pani Ewa Wiśniewska – pełniąca obowiązki komendanta Ochotniczego Hufca Pracy we Włocławku wraz z panią Pauliną Krupińską – przedstawicielką OHP we Włocławku.
Podczas spotkania, pani dyrektor Tamara Mikołajczak wraz z panią wicedyrektor Moniką Czaplicką uhonorowały pracodawców, którzy w sposób szczególny przyczynili się do 100%-wej zdawalności uczniów naszej szkoły podczas egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w sesji letniej roku szkolnego 2016/20117. Takimi symbolicznymi podziękowaniami zostali odznaczeni między innymi: pan Arkadiusz Olczak oraz pani Wanda Delewska z Czerniewic. Wyróżnionych osób było o wiele więcej, jednak sprawy zawodowe nie pozwoliły wszystkim na stawienie się na naszą uroczystość.
W drugiej części, młodzież z naszych szkół przedstawiła gościom oraz swoim koleżankom i kolegom krótki występ słowno – muzyczny. Przerywnikiem był pokaz musztry „Z przymrużeniem oka” w wykonaniu uczniów klas mundurowych SLO w Choceniu.
Zwieńczeniem uroczystości był występ szkolnego zespołu muzycznego w składzie: Damian Płoszaj oraz Dominik Pawiński, którzy zagrali wiązankę piosenek na akordeonie oraz bębnie. Sympatyczny duet swoim występem skradł serce publiczności, która gromkimi oklaskami podziękowała za energiczny występ.
Zakończeniem całej uroczystości był skromny, słodki poczęstunek zorganizowany dla wszystkich zaproszonych gości oraz nauczycieli i pracowników szkół ponadgimnazjalnych
w Choceniu.
W dniu 25 września 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym oraz Społecznej Branżowej Szkole I Stopnia odbyła się pogadanka z dzielnicowym posterunku w Choceniu, panem asp. sztab. Waldemarem Błaszczykiem.
Podczas spotkania pan dzielnicowy przedstawił najczęstsze, negatywne zachowania młodzieży w szkole oraz poza nią, a także objaśnił i uświadomił uczniów o konsekwencjach takiego zachowania. Zgodnie z kodeksem karnym przytoczył kary przypisane za niestosowanie się lub łamanie przepisów zawartych w prawie np. palenie papierosów w miejscach publicznych, picie alkoholu, stosowanie przemocy fizycznej lub psychicznej w stosunku do innych osób, stosowanie gróźb itp. Młodzież w spokoju i z zainteresowaniem wysłuchała cennych informacji, jednocześnie aktywnie włączając się w pogadankę w formie zadawania licznych, nurtujących ich pytań.
Dzięki takim spotkaniom młodzież jest na bieżąco informowana o zmieniających się przepisach prawa oraz ostrzegana przed negatywnym zachowaniem oraz wpływem środowiska rówieśniczego. Jeden niechcący, popełniony błąd może, bowiem zniszczyć nasze życie, poprzez ciągnące się w naszych dokumentach wpisach o karalności.