• AKCJA CHARYTATYWNA "DZIECI DZIECIOM" DLA CHOREJ LENKI

    Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społeczna Branżowa Szkoła im. Adama Mickiewicza w Choceniu serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w VII edycji akcji charytatywnej "Dzieci Dzieciom". Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Urząd Gminy w Choceniu. W tym roku "GRAMY I POMAGAMY" 5-letniej Lence, chorej na artrogrypozę oraz zespół wad wrodzonych. W ramach akcji rozegrany zostanie turniej piłki nożnej halowej dla rocznika 2011 oraz 2010. Oprócz tego czeka na Was wiele innych atrakcji wymienionych na plakacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przybycia i dołożenia swojej cegiełki w leczenie i rehabilitację małej Lenki. ZAPRASZAMY!!!

  • LEKCJA OTWARTA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA

    W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, przypadającego corocznie w trzeci czwartek listopada.Lekcja ta była niezwykła, ponieważ jej uczestnikami byli:- rodzice uczniów Społecznej Szkoły Branżowej- rodzice uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego- dyrektor szkół Pani Tamara Mikołajczak- wicedyrektor szkół Pani Monika Czaplicka- społeczność uczniowska klasy IAg licealnej.Nadrzędnym celem lekcji była edukacja w zakresie szkodliwości palenia papierosów zarówno u młodzieży, jak i u osób dorosłych. Prelekcja rozpoczęła się wspólnym wyciągnięciem wniosku, mówiącego o tym, że jakość wdychanego powietrza ma wpływ na nasze samopoczucie. Następnie uczestnicy wysłuchali krótkiego miniwykładu, obejrzeli film i prezentację multimedialną odnośnie składu dymu papierosowego, jego niekorzystnego wpływu na organizm i chorób z nim związanych. Po części teoretycznej uczniowie wraz z rodzicami i dyrekcją przystąpili do pracy w kilkuosobowych grupach. Najważniejszym punktem podczas prelekcji było wskazanie przez młodzież alternatyw dla zaspokajania potrzeb palacza, które zostały zapisane na tablicy za pomocą mapy myśli. Lekcja ta stanowiła podsumowanie dotychczasowych działań w ramach Szkolnej Kampanii Antynikotynowej. Wizyta rodziców podczas lekcji otwartej stanowiła kluczowe znaczenie dla rozwoju edukacji antynikotynowej wśród młodzieży naszych szkół. Pouczeni rodzice oraz uczniowie otrzymali również list otwarty, w którym Rada Pedagogiczna oraz Dyrekcja Szkół apelują o zwracanie uwagi na szkodliwość palenia biernego, którego często ofiarami są niepalący uczniowie zamieszkujący z palącymi czynnie domownikami. List zostanie odczytany w domach przez uczestników zajęć.Jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i udział w kampanii antynikotynowej.Zajęcia zostały poprowadzone przez nauczyciela chemii i biologii - Pana Mariusza Podgórskiego oraz przez szkolnego pedagoga - Panią Ewelinę Skuchę.

  • KWESTA NA EKSHUMACJĘ I IDENTYFIKACJĘ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

    Kwesta na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych

    W dniach 30 i 31 października oraz 11 listopada 2019 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu wzięli udział w ogólnopolskiej kweście na rzecz ekshumacji i identyfikacji żołnierzy wyklętych. Całoroczna zbiórka pieniężna organizowana jest przez fundację „Niezłomni” ze Szczecina i prowadzona jest przede wszystkim w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach w całej Polsce i w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych 1 marca. Środki zebrane podczas „Kwesty” zostaną w całości przeznaczone na identyfikacyjne badania genetyczne Żołnierzy Wyklętych. Dzięki takim działaniom nasza młodzież pokazuję, że odznacza się dużą świadomością i wrażliwością patriotyczną. Odzyskajmy wspólnie należną im cześć i honor!

  • UROCZYSTOŚĆ DNIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W CHOCENIU

    Dnia 11 listopada 2019 roku delegacja społeczności szkolnej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu wzięła udział w przypadającej tego dnia uroczystości Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.O godzinie 11.00 w Kościele św. Idziego odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, w której brali udział samorządowcy na czele z wójtem Gminy Choceń Romanem Nowakowskim, a także poczty sztandarowe, w tym, reprezentacja SLO i SBSIS. Następnie w asyście orkiestry dętej ze Śmiłowic odbył się przemarsz pod pomnik upamiętniający bohaterskich żołnierzy Wojska Polskiego mieszczący się przy Urzędzie Gminy. W obecności wszystkich zgromadzonych uczniowie klasy mundurowej z SLO w Choceniu (Kosiński P., Skoczylas M., Mikołajewska I.), jako poczet flagowy dokonali uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Tutaj także odczytany została Apel Pamięci oraz złożony zostały kwiaty oraz znicze pod tablicą upamiętniająca bohaterskich żołnierzy. Dokonała tego także delegacja SLO i SBSIS w Choceniu złożona z uczniów klasy mundurowej (Martyna Skoczylas i Izabela Mikołajewska.).Podczas uroczystości dokonano również wręczenia statuetek najlepszym zawodnikom oraz pucharów najlepszym zespołom uczestniczącym w turnieju strzeleckim z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Najlepszą strzelczynią w kategorii szkół ponadpodstawowych została Klaudia Rygielska uczennica SLO w Choceniu, natomiast najlepszym strzelcem został obrońca tytułu z zeszłego roku, Piotr Kosiński z SLOw Choceniu. Ceremonii wręczenia nagród dokonali: wójt Gminy Choceń - pan Roman Nowakowski, przedstawiciel WKU we Włocławku - mjr Stanisław Dykowski oraz dyrektor CCK w Choceniu - pan Ariel Malinowski.Na koniec uroczystości, jak co roku, w nastrój Dnia Niepodległości wprowadziła nas orkiestra dęta ze Śmiłowic, która wykonała kilka utworów ze swojego repertuaru.Po zakończeniu części oficjalnej, młodzież mundurowa ze Społecznego Liceum w Choceniu w ramach współpracy z Fundacją „Niezłomni” z Krakowa, przeprowadziła zbiórkę pieniężną do puszek kwestarskich. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na identyfikacyjne badania genetyczne Żołnierzy Wyklętych leżących na terenie polskiej ziemi.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    informujemy, że w dniu 20.11.2019 r. (środa) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów liceum i szkoły branżowej. Serdecznie zapraszamy.

  • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego partnera Aeroklubu Włocławskiego!

  • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego partnera Aeroklubu Włocławskiego!

  • UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    „ Aby człowiek wiedział, dokąd dąży, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci.” – tym przesłaniem Normana Davies’a uczniowie SLO i SBSIS w Choceniu rozpoczęli szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Podczas montażu słowno-muzycznego młodzież podkreśliła, że dzień 11 listopada jest najważniejszym polskim Świętem Narodowym. Odwołując się do wydarzeń i postaci z historii uczniowie upamiętnili rocznicę uzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918r., po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Występujący uświadomili nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy opiewała w podniosłe wiersze recytowane przez uczniów: Ilonę Modrzejewską, Patrycję Frątczak, Oliwię Wojtaszewską, Łukasza Augustyniaka, Julię Jakóbowską oraz Małgosię Sobocińską. Konferansjerami tej uroczystości były niezastąpione uczennice klasy IAg licealnej: Amelia Krajewska i Klaudia Barczak. Przekazywały one bardzo istotne fakty historyczne, które były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru. Piękne wykonanie utworów m.in.: „Ojczyzno ma”, „Niepodległa niepokorna”, „Legiony”, „Póki Polska żyje w nas”, „Wojenko wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż” przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil, za co serdecznie dziękujemy wszystkim śpiewającym dziewczynom. Swoim talentem podzielił się również uczeń klasy IIIA liceum Piotr Kosiński, który swoim wykonaniem utworów „Pytasz mnie” oraz „Biały krzyż” zachwycił zgromadzoną publiczność. Podniosłości uroczystości dodały piękne tematyczne dekoracje. Nad miłą i ciepłą atmosferą podczas uroczystości czuwali pilnujący „ogniska” reprezentanci klas mundurowych. O godzinie 11:11 uroczyście zostały wprowadzone poczty sztandarowe obu szkół, po czym cała społeczność szkolna odśpiewała czterozwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego, przyłączając się tym do akcji „Niepodległa do Hymnu 2019”. Pani wicedyrektor wzruszona podniosłością akademii, serdecznie podziękowała wszystkim występującym za wzorowe postawy, przekazane treści, przecudnie zaśpiewane pieśni oraz przygotowanie całej oprawy. Po oficjalnej części cała społeczność szkolna udała się na przemarsz ulicami Chocenia oraz do Parku Niepodległości, gdzie w dowód pamięci zapalono znicze pod pomnikiem upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Uczniowie podczas przemarszu wiwatowali licznymi flagami oraz przypominali społeczności lokalnej o zbliżającym się Święcie Niepodległości poprzez rozdawanie symbolicznych biało-czerwonych kokardek.Uczniów do występu przygotował pan Mariusz Podgórski oraz pani Lidia Świątkowska.

  • #SzkołaDoHymnu

  • DYŻURY PRACOWNIÓW PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W LUBRAŃCU

    Informujemy, że w naszej szkole w każdą środę w godzinach od 10:40 do 11:40  dyżur dla rodziców i uczniów pełnią pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubrańcu. Więcej informacji uzyskać można w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu 54-284-67-14. Zapraszamy

  • KU PAMIĘCI OSÓB ZMARŁYCH

    Wzorem lat ubiegłych uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz parafialny w Choceniu, aby przed Dniem Wszystkich Świętych zadbać o opuszczone groby. 25-ciu przedstawicieli przez 2 godziny odnajdywało zapomniane groby, które należało posprzątać. Prace polegały na usunięciu potłuczonych zniczy, zebraniu liści i gałązek, usunięciu chwastów, wyszorowaniu pomników oraz zagrabieniu wokół opuszczonych grobów. Dzięki "akcji znicz" zorganizowanej w naszych szkołach udało się zebrać sporą ilość zniczy, które młodzież zapaliła na opuszczonych grobach.Na znak pamięci uczniowie zapalili również lampkę na grobie Marii Higersberger, zdrobniale zwanej Marysieńką, oraz podchorążego Jerzego Ozimińskiego żołnierza wojska polskiego, bohatera września 1939 roku.Postać Marysieńki jest dobrze znana uczniom liceum i szkoły branżowej i jest szczególnie im bliska, zaś coroczna wizyta na grobie podchorążego Jerzego Ozimińskiego jest wyrazem okazania czci i szacunku polskim bohaterom oraz zaszczepiania patriotyzmu w sercach młodych ludzi.Napełnieni poczuciem spełnienia obowiązku oraz dumni ze swojego czynu uczniowie powrócili do sal lekcyjnych.

  • WYSTAWA OSIĄGNIĘĆ W DZIEDZINIE LOTNICTWA Z KUJAWSKO-POMORSKIEGO

    W dniu 28.10.19 w SLO i SBSIS została wyeksponowana wystawa osiągnięć sportowców z województwa kujawsko-pomorskiego. Zaprezentowane zostały osoby zasłużone w kilku kategoriach: sportach sanolotowych, sportach mikrolotowych, sportach modelarskich i w sportach spadochronowych. Wystawa jest połączona z obchodami Święta Lotnictwa Polskiego, oraz 60 lecia Aeroklubu Włocławskiego, organizatora wystawy oraz partnera liceum i szkoły branżowej. Za wystawę bardzo dziękujemy, jednocześnie życzymy stu lat pomyślnych działalności Aeroklubowi Włocławskiemu.Wystawa potrwa 2 dni.

  • SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

    W dniu 29 października 2019 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu wraz z opiekunem panem Marcinem Kędzierskim udali się do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim w celu przeprowadzenia prelekcji i szkolenia dotyczącego pierwszej pomocy przedmedycznej. Wizyta w szkole była możliwa dzięki zaproszeniu pani dyrektor Danuty Kuczyńskiej oraz pani Eweliny Skucha – nauczyciela chemii,w udziale w szkolnym projekcie programu „Czad – cichy zabójca”.Odbiorcami spotkania byli uczniowie klas siódmych oraz ósmych.Podczas prelekcji poruszone zostały takie tematy jak: postępowanie z osobą poszkodowaną nieprzytomną bez czynności życiowych, zadławienie noworodka, niemowlaka i osoby dorosłej, prawidłowe zaopatrzenie złamanej kończyny i ran otwartych oraz postępowaniez osobą zaczadzoną.Uczeń klasy III A SLO, Dominik Łuczyński - ratownik, zaprezentował swoim młodszym kolegom prawidłowe postępowanie z poszkodowanym bez czynności życiowych. Pokazał jak należy przeprowadzać resuscytację krążeniowo – oddechową oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.Uczniowie klasy II A SLO, Dominik Kołodziejczak oraz Maciej Marciniak, zaprezentowali zebranym poprawne postępowanie w przypadku zadławienia noworodka, dziecka oraz osoby dorosłej.Na koniec cały zespół ratowników z SLO pokazał uczniom jak poprawnie należy udzielić pierwszej pomocy w przypadku krwawienia, krwotoków, złamań oraz zaczadzenia. Obudowy merytorycznej w trakcie prelekcji udzielił pan Marcin Kędzierski, który wspomagał swoich podopiecznych podczas pokazów pierwszej pomocy.Podsumowaniem prelekcji oraz szkolenia było sprawdzenie zdobytej przez uczniów wiedzy teoretycznej w praktyce. Chętne osoby miały możliwość sprawdzenia swoich sił podczas wykonywania RKO na fantomie osoby dorosłej. Wzorem do naśladowania była pani dyrektor szkoły, która jako pierwsza zdecydowała się podejść do ćwiczenia, które wykonała jew sposób perfekcyjny. Śladem dyrekcji ruszyła młodzież, która bardzo aktywnie brała udział zarówno w samej prelekcji oraz końcowych ćwiczeniach.Serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim, pani Danucie Kuczyńskiej oraz pani Ewelinie Skusze za zaproszenie naszej szkoły do udziału w szkolnym programie „Czad – cichy zabójca”.

  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "POLSKA NIEPODLEGŁA"

     

    Pięciu pasjonatów historii tj.:ŁUKASZ AUGUSTYNIAK z klasy IAG,MARIKA MURAWSKA z klasy IAP,BASIA STANISŁAWIAK z klasy IIA,PATRYCJA FRĄTCZAK z klasy IIA,oraz AGNIESZKA PĘKSIŃSKA z klasy IIA,przystąpiło w dniu dzisiejszym o godzinie 9.00 do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Niepodległa", którego organizatorem jest Polska Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego. Konkurs przebiegał pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty."Młodzi historycy" przez 30 minut rozwiązywali test z wiedzy na temat szeroko pojętej Polski Niepodległej i wszystkich jej bohaterów. Test składał się z 29 szczegółowych pytań zamkniętych oraz jednego zadania otwartego. Uczestnicy zakończyli konkurs z uśmiechem na twarzy, zatem nie pozostaje nam nic więcej jak trzymać kciuki i czekać na dobre wieści

  • WIZYTA PRZEDSTAWICIELI POWIATU WŁOCŁAWSKIEGO ORAZ POLICJI W SLO I SBSIS

     

    W dniu dzisiejszym naszą młodzież odwiedzili przedstawiciele powiatu włocławskiego: naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Pan Mariusz Kieszkowski, radny powiatu włocławskiego Pan Dawid Dalman oraz funkcjonariusz policji mł. asp Przemysław Wiśniewski. Celem wizyty było uświadomienie młodzieży o konieczności noszenia elementów odblaskowych na ubraniu podczas poruszania się po drogach po zmroku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Według naszych gości odblaski aż siedmiokrotnie zwiększają widoczność pieszego na drodze, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki nim jest szansa, że kierowca szybciej zauważy pieszego, a co za tym idzie zdąży odpowiednio zareagować. Przepisy o ruchu drogowym narzucają obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.W trosce o bezpieczeństwo młodzieży, jako uczestników ruchu drogowego przedstawiciele powiatu włocławskiego rozdali uczniom liceum i szkoły branżowej podświetlone ledowo opaski odblaskowe. Natomiast funkcjonariusz Policji wygłosił pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za rady, odblaski ledowe oraz dbanie o nasze bezpieczeństwo bardzo serdecznie dziękujemy przybyłym gościom ❤️

  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

    W dniu 23 października 2019 roku dziewięciu uczniów ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choceniu wzięło udział w Krajowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej „100 lat Polskiego komitetu Olimpijskiego 1919 – 2019”.Celem organizacji konkursu było między innymi uczczenie jubileuszu 100 lat działania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, promowanie edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, upowszechnianie wiedzy o dokonaniach olimpijczyków, wskazywanie młodzieży wzorców osobowych i wartościowych zachowań oraz kształtowanie postaw patriotycznych i prozdrowotnych. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było rozwiązanie testu online składającego się z 20 pytań z propozycjami 3 odpowiedzi. Czas pracy ograniczony był do 15 minut.Zakresy materiału był bardzo obszerny. Obejmował, bowiem pytania dotyczące startów polskich olimpijczyków od XI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sapporo i XX Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeong Chang 2018. Organizatorzy turnieju wymagali od uczestników przyswojenia wiedzy bardzo szczegółowej dotyczącej między innymi: nazwy konkurencji/kategorii/dystansów, imię i nazwisko medalistów, kolor medalu, dokładny wynik sportowy, a także informacje o wszystkich polskich olimpijczykach startujących w tym okresie. Ponadto każdy uczeń musiał znać ogólne zasady olimpizmu, ceremoniału i symboliki Igrzysk, historię ruchu olimpijskiego oraz znajomość konkurencji olimpijskich.O kolejności drużynowej decyduje suma punktów czterech najlepszych uczniów ze szkoły, a w przypadku remisu, krótszy łączny czas pracy nad testem. Wyniki konkursu będą opublikowane do 30 października. Z niecierpliwością będziemy na nie czekać i trzymamy kciuku za udział naszej szkoły w Finale Krajowym, który odbędzie się w Białymstoku.Udział w konkursie wzięli uczniowie: Łuczyński Dominik, Kołodziejczak Dominik, Mikołajewska Izabela, Laskowski Filip, Górski Robert, Kacprzak Weronika, Ziółkowska Amelia, Duszyński Adrian oraz Dulęba Bartłomiej.

  • OBÓZ SZKOLENIOWY W SLO CHOCEŃ

    Od czwartkowego poranka przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 4051 z Włocławka rozpoczęli obóz szkoleniowy dla 56 rekrutów. Bazą noclegową dla instruktorów są namioty wojskowe rozbite przy szkole, natomiast rekruci nocują w szkole. "Młodych wojskowych" czeka w ciągu kilku dni aż 36h szkolenia.Wiemy, że nie jest lekko, dlatego trzymamy za wszystkich kciuki. Na tych co wytrwają do końca czekają certyfikaty.

  • PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY, CZYLI „OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH 2019"

    Dnia 21 października 2019 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Społecznej Branżowej Szkole I Stopnia im. Adama Mickiewicza odbyły się „Otrzęsiny klas pierwszych”. Uczniowie brali udział w potyczkach zorganizowanych przez klasy drugie wraz Z wychowawcami oraz Samorządem Szkolnym. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami – panem Maciejem Zielińskim, panem Mariuszem Podgórskim oraz panem Marcinem Kędzierskim wykonywali wiele ciekawych zadań - między innymi rozwiązywali quiz o szkole, śpiewali karaoke oraz biegali po torze przeszkód, czy też rysowali swojego wychowawcę. Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich inicjatywach, a jury, złożone z nauczycieli oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego i społeczności szkolnej, bacznie obserwowało i przyznawało punkty. Potyczki wygrała klasa I ap SBSIS, otrzymując certyfikat nietykalności na wybrany przez klasę dzień, co oznacza, że będą mogli wykorzystać go, aby żaden z nauczycieli ich danego dnia nie odpytywał. Dziękujemy serdecznie klasom pierwszym licealnym oraz klasom szkoły branżowej za udział w „Otrzęsinach”. Doceniamy Wasze starania i wysiłek, cieszymy się, że mamy tak wspaniałe młodsze koleżanki i kolegów.

  • "ŻYWA" LEKCJA HISTORII W PAŁACU PREZYDENCKIM

    W dniu dzisiejszym uczniowie SLO odwiedzili Pałac Prezydencki w Warszawie w ramach imiennego zaproszenia naszej szkoły na żywą lekcję historii w ramach programu lekcja RP. Lekcja dotyczyła Duchownych Niezłomnych, czyli również patrona naszej szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prelekcja polegała na świadectwach rodziny, bliskich a także aktora wcielającego się w rolę księdza męczennika w filmie biograficznym. Czujemy się zaszczyceni zaproszeniem, ponieważ imienne zaproszenie otrzymały 3 szkoły z całej Polski. Motywem spotkania było hasło "Zło dobrem zwyciężaj". Po niezwykłych świadectwach takich osób jak: ksiądz przyjaciel zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszki, siostra zamordowanego księdza Sylwestra Zycha oraz aktora wcielającego się w rolę księdza męczennika Władysława Gurgacza, w naszych sercach pojawiło się uczucie nienawiści do zwyrodnialców i ówczesnego systemu. Ich opowieści nawiązywały do tragicznych śmierci męczenników, opisów przebiegu zbrodni, umiłowania ojczyzny przez duchownych, a także nawoływania do pokoju oraz wzbudzanie poczucia patriotyzmu. Po prelekcji zostaliśmy zaproszeni do pięknej sali zimowej na pyszny poczęstunek. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie kunsztownego pałacu prezydenckiego.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    W dniu 15 października 2019 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym oraz Społecznej Branżowej Szkole I Stopnia w Choceniu odbyły się szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Jest to dzień podziękowań, gratulacji i życzeń nie tylko dla nauczycieli, ale także dla pracowników niepedagogicznych.Z tej okazji samorządy uczniowskie obydwu szkół przygotowały krótki występ artystyczny. Oprócz ciepłych słów skierowanych do wszystkich zebranych nauczycieli oraz pracowników szkoły, chór szkolny pod przewodnictwem pani Lidki Świątkowskiej zaprezentował swoje umiejętności wokalne.Podczas uroczystości, dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół wręczone zostały symboliczne kwiaty oraz dyplomy.Na koniec, opiekun samorządu SLO, pan Mariusz Podgórski przedstawił wyniki wyborów BELFRA 2019. Głosowanie na najlepszego nauczyciela szkoły branżowej oraz licealnej odbyły się w minionym tygodniu. Każdy uczeń mógł oddać swój głos tylko na jednego nauczyciela. Ceremonii wręczenia symbolicznych dyplomów dokonali przedstawiciele samorządów szkolnych w osobach Dominika Łuczyńskiego oraz Bartłomieja Goździeckiego.W szkole branżowej, najlepszym nauczycielem, Belfrem 2019 roku została pani Anna Kawska. Natomiast wśród uczniów szkoły licealnej najwięcej głosów uzyskał pan Marcin Kędzierski.Po zakończonym programie artystycznym głos w imieniu pani dyrektor Tamary Mikołajczak, zabrał pan Marcin Kędzierski, który podziękował młodzieży za wspaniały występ. Słowa podziękowania skierował również do opiekunów samorządów uczniowskichw osobach pana Mariusza Podgórskiego, pana Macieja Zielińskiego oraz pana Michała Sompolskiego, a także opiekuna chóru szkolnego pani Lidki Świątkowskiej za przygotowanie młodych artystów do uroczystości.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Społeczna Branżowa Szkoła I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu
    ul. Sikorskiego 12, 87-850 Choceń
  • tel.: 54-284 67 14
    fax: 54-284 60 40
    Sekretariat czynny jest od pn-pt w godz.: 8:00-15:00

Galeria zdjęć