Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim ludziom dobrego serca za pomoc w akcjach charytatywnych "Onko - Mikołaje" oraz "Pamiętamy o Tobie Święty Mikołaj i ja!"
Bez Was to by się nie udało.
DZIĘKUJEMY
Szanowni Państwo
Dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie od dnia 20.12.2021 r. do 09.01.2022 r. wprowadza się zdalne nauczanie w ww. szkołach.
Dzień 07 stycznia 2022 r. zgodnie z Zarządzeniem dyrektora szkoły ustanawia się dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Z powyższym komunikatem zapoznani zostali uczniowie a szczegółowych informacji w tym zakresie udzielać będą Państwu wychowawcy klas.
Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, którzy są młodocianymi pracownikami, będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze godzin, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.
Tradycją naszej Szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. W Poniedziałek 13 grudnia 2021 r. o godzinie 10.30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrała się społeczność Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły.
Tematyczna scenografia oraz zdolni aktorzy i wokaliści wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Narodzin Jezusa Chrystusa. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów wywarło duże wrażenie.
Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń Księdza i Pani Dyrektor Tamary Miakołajczak.
W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny.
Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną do akcji, która nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80 Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.
W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.
Jak co roku cała społeczność liceum oraz szkoły branżowej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb.
Dziękujemy tym, którzy wspomagali akcję: Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom. Dziękujemy za otwartość na drugiego człowieka. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą rzecz. Życzymy Wam, abyście spotykali tylko tak dobrych ludzi, jak Wy sami jesteście.
Piąty numer biuletynu Narodowego Funduszu Zdrowia „Ze Zdrowiem” został poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Znajdziemy w nim informacje dotyczące m.in.:
👉wspierania rozwoju psychicznego dziecka od pierwszych chwil jego życia,
👉znaczenia życzliwości, rozmowy i bliskiej więzi dla zdrowia psychicznego dziecka,
👉nauki samoakceptacji,
👉przyczyn kryzysu psychicznego i reagowania na ten kryzys,
wsparcia zapewnianego w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Numer poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży można pobrać ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia.
Z okazji MIKOŁAJEK uczniowie naszych szkół wzięli udział w zabawie na Świąteczne stylizacje.
Dla uczniów Święty Mikołaj przygotował słodkości.
Dziękujemy za udział w zabawie, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (klikając w link poniżej).
Serdecznie dziękujemy Harcerskiemu Klubowi Honorowych Dawców Krwi „Sangre” za zorganizowanie akcji „Krew dla Miłosza” . Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za tak liczne przybycie pobiliśmy rekord -
w krwiobusie zarejestrowały się aż 63 osoby, z czego 45 osób osób oddało krew. Zebrano łącznie nieco ponad 20 litrów.
Dziękujemy również:
Regionalnemu Centrum Krwiodawstwwa i Krwiolecznictwa
w Bydgoszczy i pracownikom Terenowego Oddziału we Włocławku
Hufcowi ZHP Powiatu Włocławskiego
Urzędowi Gminy w Choceniu
Gminnemu Ośrokowi Sportu i Rekreacji w Choceniu
społeczność szkolna
szkoły branżowej i liceum
w Choceniu
Z okazji MIKOŁAJEK 6 grudnia (poniedziałek) zapraszamy do udziału w konkursie na świąteczne stylizacje...
Załóż świąteczny sweterek, przebierz się za śnieżynkę, renifera lub po prostu załóż czapkę Mikołaja!
Liczy się Twoja kreatywność. Zapraszamy do zabawy uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.
Najlepsze stylizacje zostaną nagrodzone.
Samorząd Uczniowski SLO&SBSIS
Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Co roku solidaryzujemy się z osobami dotkniętymi tą chorobą. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zakażeń HIV/AIDS.
Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka, nieodłączny element obchodów tego dnia. Obecność kokardki przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.
Pamiętaj:
· Zachowaj ostrożność, gdy ktoś się skaleczy.
· Zabiegi kosmetyczne i tatuaże wykonuj tylko u wykwalifikowanych osób, w sprawdzonych miejscach,
· Nie pożyczaj maszynki do golenia, szczoteczki do zębów i innych przyborów kosmetycznych,
· Jeśli używasz strzykawek i igieł – upewnij się, czy są sterylne,
· Unikaj przygodnych kontaktów seksualnych.
Fakty dotyczące zakażenia HIV
Nie zakazisz się HIV:
· mieszkając z osobą zakażoną;
· korzystając ze wspólnych talerzy, szklanek, sztućców;
· korzystając z tej samej łazienki (należy używać własnej szczoteczki do zębów i maszynki do golenia);
· korzystając ze wspólnej toalety;
· uprawiając sport, np. na basenie;
· przez kichnięcie czy kasłanie;
· przez ukąszenie komara (wirus w ciele komara ulega zniszczeniu);
· poprzez dotyk, czy pocałunki;
· poprzez pot, ślinę, łzy, mocz czy kał (jeśli nie ma domieszki krwi);
· oddając krew (w Polsce używa się wyłącznie jednorazowego sprzętu);
· podczas kontaktów towarzyskich i zawodowych.
Pamiętaj! W czasach, gdy istnieje skuteczna terapia antyretrowirusowa, wiedza o drogach zakażenia HIV ratuje życie!
30 listopada świętowaliśmy w naszych szkołach Andrzejki. Samorząd Uczniowski SLO&SBS przygotował dla społeczności szkolnej „zabawy” andrzejkowe. Uczniowie wraz z nauczycielami losowali sentencje, mogli się również dowiedzieć co czeka ich w przyszłości: szczęście, bogactwo.. a może ślub? Młodzież z ciekawością podchodziła do zaproponowanych wróżb. Jedną z atrakcji była również MINI FOTOBUDKA ze śmiesznymi gadżetami.
Dziękujemy za wspólne spędzenie magicznych chwil! Relacja z wydarzenia w fotogalerii.
Zachęcamy do udziału w akcji. Więcej szczegółów pod linkiem
Szanowni Państwo
W związku z otrzymaniem opinii od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włocławku dotyczacej zawieszenia zajęć edukacyjnych w wariancie tradycyjnym informujemy, że wprowadza się zdalne nauczanie w okresie od 22.11.2021 r (poniedziałek) do 26.11.2021 r. (piątek) we wszystkich oddziałach Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Sołecznej Branżowej Szkoły I Stopnia w Choceniu.
Z okazji 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy maturalnej wraz z koleżankami z klasy IIAp i chórem szkolnym, przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym nie brakowało także scen artystycznych.
Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów szkół i odśpiewania przez całą społeczność szkolną czterozwrotkowego hymnu narodowego.
Pani POLSKA -bo to ona była bohaterką w tym dniu - została przedstawiona podczas akademii jako cierpiąca, skrępowana łańcuchami przez zaborców: Prusy, Rosję i Austrię. Zaborcy zaś zostali przedstawieni jako kaci, w czarnych pelerynach i z łańcuchami w ręku. Polska nie mogła się wyrwać z niewoli, dopóki się nie pojawił jej obrońca - Józef Piłsudski. Wtedy to ukazała się w pięknej sukni ślubnej, jako szczęśliwa, wolna, śpiewająca.
Całości artystycznej towarzyszyło tło historyczne, przedstawione przez osoby prowadzące: Amelię i Klaudię, a także pięknie wyrecytowane wiersze. Występ wzbogacił chór szkolny śpiewając pieśni patriotyczne, a także nasz szkolny akordeonista Mikołaj Sokołowski. Na zakończenie Pani POLSKA zaśpiewała piękną piosenkę - modlitwę o pokój, a tuż po tym wykonaniu zabrała głos Pani Dyrektor podsumowując wydarzenie, dziękując występującym, a także wręczając dyplomy i puchar za turniej strzelecki zorganizowany z okazji 11 listopada.
Dekoracje stanowiły brzozowe krzyże i portrety "OJCÓW NIEPODLEGŁOŚCI".
W rolach głównych:
Pani POLSKA - Julka Kwiatkowska,
Józef Piłsudski - Łukasz Augustyniak,
Prowadzący - Amelia Krajewska, Klaudia Barczak
Akordeonista - Mikołaj Sokołowski
Recytujący - Julia Jakóbowska, Małgosia Kapuścińska, Lidia Drzewakowska, Oliwia Wojtaszewska, Sandra Proszkiewicz, Anielka Rucińska, Natalia Czarnocińska, Wiktoria Klauza
Kaci: Bartek Dulęba, Adrian Duszyński, Jakub Gawrysiak,
Chórzystki: Oliwia Feliniak, Natalia Szewczyk, Małgosia Sobocińska, Dorota Chojnacka, Weronika Rakowska, Milena Karpińska, Martyna Karpińska
Techniczni: Hubert Baldys, Marika Murawska, Bartłomiej Frątczak.
Całokształtem występu koordynował nauczyciel historii
- mgr Mariusz Podgórski.
Serdecznie dziękujemy uczniom za piękny występ.
Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia (patrz album).
W ramach obchodów Święta Niepodległości, Szkolne Koło Strzeleckie „Snajper” działające przy Społecznej Branżowej Szkole I Stopnia im. Adama Mickiewicza zorganizowało Klasowy Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Choceń. Patronat honorowy nad turniejem objął Urząd Gminy w Choceniu.
W zawodach udział wzięło 32 zawodników z 8 zespołów składających się z czterech osób. Zmagania zostały zorganizowane w trzech kategoriach: drużynowej, indywidulanej dziewcząt oraz indywidulanej chłopców. Każdy zawodników maksymalnie mógł zdobyć 100 punktów w 10 strzałach. Natomiast czteroosobowa drużyna maksymalnie mogła zdobyć 400 punktów. Zawody odbyły się z broni długiej pneumatycznej, z pozycji leżącej z podpórkami do tarcz umiejscowionych w odległości 10 metrów.
Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał opiekun strzelectwa sportowego – pan Marcin Kędzierski.
W kategorii drużynowej po emocjonującej walce, najlepszą drużyna okazała się klasa III Ag SLO, która 1 punktem wyprzedziła klasę II ap SBSISt. Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół z klasy III Ap SLO. Najlepszą strzelczynią w tym roku okazała się uczennica klasy III Ap SLO Małgorzata Sobocińska z wynikiem 92 punktów. Natomiast najlepszym snajperem wśród chłopców został uczeń klasy III Ag SLO Adrian Duszyński
z wynikiem 88 punktów.
Puchary oraz dyplomy dla drużyn oraz najlepszych strzelców zostały wręczone przez wójta Gminy Choceń pana Romana Nowakowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Choceń - pana Józefa Dąbrowskiego oraz mjr Stanisława Dykowskiego w trakcie gminnych obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada.
Pozostałe pamiątkowe dyplomy wręczyła pani dyrektor Tamarę Mikołajczak w dniu 15 listopada podczas szkolnego apelu upamiętniającego Dzień Niepodległości.
Poniżej przedstawiamy całą klasyfikację drużynową oraz indywidualną.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
I MIEJSCE – klasa III Ag SLO (wynik 327 punktów) w składzie: Sandra Proszkiewicz, Patrycja Rosiak, Adrian Duszyński, Łukasz Augustyniak.
II MIEJSCE – klasa I ap SBSI St. (wynik 326 punktów) w składzie: Emila Ginter, Nicol Michalska, Mikołaj Dankowski, Mikołaj Sokołowski.
III MIEJSCE – klasa III Ap SLO (wynik 322 punkty) w składzie: Małgorzata Sobocińska, Oliwia Feliniak, Szymon Jaworski, Damian Konarski.
IV MIEJSCE – klasa II ap SBSISt. (wynik 220 punkty) w składzie: Amelia Chojnacka, Adam Lewandowski, Jan Lewandowski, Daniel Lisiecki).
V MIEJSCE – klasa III ap SBSISt, ( wynik 315 punktów) w składzie: Iza Kowalska, Martyna Bywalska, Kacper Baranowski, Michał Ampanowicz).
VI MIEJSCE – klasa I Ap SLO (wynik 285 punktów) w składzie: Julia Witczak, Laura Tokarska, Aleksander Buczkowski, Bartosz Pekasiewicz).
VII MIEJSCE – klasa III ag SBSISt. (262 punkty) w składzie: Martyna Karkowska, Weronika Piwińska, Piotr Trzciński, Marcel Wożniak.
VIII MIEJSCE – klasa II A SLO (219 punktów) w składzie: Natalia Czarnocińska, Julia Żychlińska, Aleksander Joachimiak, Jakub Gawrysiak.
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:
I MIEJSCE – Małgorzata Sobocińska (92 punkty).
II MIEJSCE – Martyna Bywalska (87 punkty).
III MIEJSCE – Weronika Piwińska (85 punkty).
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:
I MIEJSCE – Adrian Duszyński (88 punkty).
II MIEJSCE – Daniel Lisiecki (87 punkty).
III MIEJSCE – Łukasz Augustyniak (86 punkty).
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne zawody strzeleckie.